Hûn Bixêr Hatin Web Siteya Me, 25 Mayıs 2024

Mîrxan Amed

Mîrxan Amed

Mirxan Amed Kimdir?
Mîrxan amed 1981 Amed- Diyarbakır/Dicle (Piran) doğumludur. 20 yaşlarında profesyonel olarak müzik hayatındaki yerini almıştır.
Kürt müziğine değişik tonlar ve yorum ekleme sanatında usta olan Mîrxan AMED sesinin ve yorumunun kitlelerce beğenilmesinden dolayı hızla ünlenmiş ve bir çok ünlü ismin de güvenini ve desteğini kazanmıştır. 8 yıl boyunca başta İzmir olmak üzere bir çok şehirde en gözde mekanlar da şehir sahillerinde ve isim yapmış türkü barlarda sahne alan sanatçı Mîrxan AMED daha sonra bu platformdaki çalışmalarını sona erdirip halka yönelik konserler vermeye başlamış,halkın daha da çok beğenisini kazanmıştır.

Mîrxan AMED bir çok sanatçı (hunermend) ile aynı paltformlar da konserler vermiş ve konser zamanlarında aranan isimlerden biri olmuştur. İlk konserini Ege Üniversitesi şenliklerinde veren sanatçı daha sonra bir çok üniversitenin şenliklerinde ve özel halk konserlerinde de başı çeken isimler arasındadır..

Başta İzmir olmak üzere; Diyarbakir, Hakkari, İstanbul, Manisa gibi şehirlerde konserler vermiş ve halkla tamamen bir bütün olmuştur.

Sanatçıya Ait Eserler